KONST / Litografier / Färglitografi 12691224
nr 1269 1224
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, 192/290. Signerad, daterad -92. Motivet: 33x40 ca
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:33:04
900 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson